Ballina Kryesore Shkodra nuk bën pakt me djallin, proteston kundër trafikantit të Ramës në...

Shkodra nuk bën pakt me djallin, proteston kundër trafikantit të Ramës në Bashki

Shkodra nuk ben pakt me djallin, por proteston kunder se keqes dhe kunder pushtimit te Bashkise nga trafikante droge. Partia Demokratike nisi protestën e saj të paralajmëruar një ditë më parë në orën 19:30 të mbrëmjes së sotme.

Protesta ka nisur nga pendonalja për të përfunduar përballë prefekturës. Opozita kërkon largimin e kandidatit të PS-së, Valdrin Pjetri nga Bashkia e Shkodrës, pasi eshte e provuar për përfshirje në trafik droge dhe për probleme me drejtësinë italiane.

Një ditë më parë Partia Demokratike publikoi dokumentet ku vërtetohet se kryebashkiaku i Shkodrës ka qenë dënuar me 18 muaj burg në Itali për drogë.

Mijera qytetare i jane bashkuar protestes se thirrur nga PD. Pjetri u shpreh se po pret vendimin e përfundimit të procesit të verifikimit të figurës nga ana e autoriteteve zyrtare shqiptare dhe italiane, nderkohe qe Prokuroria ende nuk ka marre shenjat e gishterinjve per te vertetuar denimin e Pjetrit.

 

Exit mobile version