Ballina Sport 10 transferimet e mëdha që pritet të ndodhin në orët e fundit...

10 transferimet e mëdha që pritet të ndodhin në orët e fundit të merkatos

Afati kalimtar mund të ketë mbyllur në Angli, por në të gjithë pjesën tjetër të Evropës është i hapur dhe ekipet po vazhdojnë të punojnë për përforcime.
Emrat më të nxehtë janë Neymar dhe Mauro Icardi që kërkojnë mjedis të ri.
Në anën tjetër Juventusi kërkon të largojë lojtarë dhe këtë e ka bërë të çart është trajneri i ri Maurizio Sarri.
Më poshtë i gjeni 10 transferimet që mund të ndodhin ende në këtë afat kalimtar.

Neymar (Barcelona, Real Madrid)
Historia e pafundme e verës është Neymar. Lojtari e do largimin nga Parc des Princes dhe destinacioni i ri është Spanja.
Real Madridit dhe Barcelona vazhdojnë të insistojnë për lojtari, dukë bërë ofera të ndryshme.

Mauro Icardi (Juventus)
Mauro Icardi dhe gruaja e tij/agjentja Ëanda Nara janë në kërëkim të një klubi të ri për argjentinasin.
Me ardhjes së Romelu Lukaku, Interi është në gjendje të negociojë një marrëveshje që ta lërë atë të shkojë, dhe Juventus është në krye të kërkuesve.

Donny van de Beek (Real Madrid)
Pas sezonit të mrekullueshëm në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar, Ajax mund të mbetet edhe pa një lojtar.
Duke parë që Barcelona dhe Juventus kanë skuadra me shumë lojtarë cilësor, Real Madrid nuk dëshiron të mbetet prapa dhe e do Donny van de Beekun në kryeqytetin spanjoll.

Paulo Dybala (Paris Saint-Germain)
Pasi nuk pranoi të shkojë në Manchester United dhe Tottenham, Paulo Dybalas i mbetet vetëm një opsioni mundshme.
Paris Saint-Germain mund të jetë në gjendje të ofrojë shumë para, por e ardhmja e lojtarit është e ngjitur me atë të jashtë Neymar.

James Rodriguez (Atletico Madrid, Napoli)
James Rodriguez e mbylli huazimin dy-vjeçare me Bayern Munich dhe pritje të ribashkohej në ish-trajnerin e tij Carlo Ancelotti në Napoli.
Sidoqoftë, kjo pistë është zbehur dukshëm.
Në lojë mbetet Atletico Madridin si opsionin i vetëm i fuqishëm.

Ivan Rakitic (Inter)
Pas nënshkrimeve të profilit të lartë si Frenkie de Jong dhe Antoine Griezmann këtë verë, te Barcelona duhen edhe largime.
Malcom iku, ndërsa tani duket radha e Ivan Rakitic. Interi është klubi më i interesuar për kroatin.

Philippe Coutinho (Bayern Munich, Paris Saint-Germain)
Ai duhet të shkojë, problemi i vetëm është se ku. Philippe Coutinho nuk i ka arritur pritshmërinë që kishte kur ai u bashkua në janar 2018. Ardhja e Antoine Griezmann e bën atë edhe më pak të rëndësishëm për Barcelonën.

Christian Eriksen (Real Madrid, Atletico Madrid)
Kjo verë ka qenë pak më ndryshe për Eriksenin, i cili ka vetëm edhe një vit në kontratën e tij.
Real dhe Atletico janë ende në garë.

Hirving Lozano (Napoli)
Ai ka qenë i lidhur me disa klube të mëdha verën e kaluar pas luajti mirë në Kupën Botërës në Rusi me Meksikën.
Hirving Lozano është rrugës për lëvizjen të madhe pas 12 muajsh më vonë.
Napoli duket afër një marrëveshjeje për 39 milionë euro.

Blaise Matuidi (Monaco, Lyon dhe PSG)
Kandidati numër një për t’u larguar nga Bianconerët është Blaise Matuidi, pasi kontrata e tij me klubin skadon verën e ardhshme.
Vazhdojnë pëlqimet e klubeve franceze për të. Lyon, Monaco dhe PSG janë të interesuar për shërbimet e tij dhe mund të bëjnë ofertë në ditët në vijim.

Exit mobile version