Masakër në Teksas, 18 të vrarë dhe dhjetra të plagosur

Në një qendër tregtare në Teksas të shteteve të Bashkuara, një preson i armatosur ka hapur zjarr, duke lënë disa të plagosur. Policia në El Paso ka kërkuar të qëndrohet larg zonës, derisa jo zyrtarisht thuhet se 18 persona janë vrarë, ndërsa nuk dhe raportohet për dhjetra të plagosur, transmeton Telegrafi.

“Skena është ende aktive, Ju lutem qëndroni larg asaj qendre dhe qëndroni në hapësira të sigurta. Për më tepër përcillni lajmet” thuhet shkurt në komunikatën e policisë në Tëitter.

Në fotografitë e shpërndara në rrjetet sociale, shihen njerëz duke dalë prej qendrës me duar lart, ndërsa kryerësi i veprës ende nuk dihet se ku ndodhet.