Video shokuese/ Banda në polici rrethon dhe plaçkit një biznes në plazhin e Sarandës

Nada Meçorapaj ish-deputete e Partisë Demokratike ka publikuar në faqen e saj në Facebook një video ku tregohet hapur sjellja prej banditësh e policisë së shtetit të cilët pa asnjë urdhër apo vendim u sulen njerëzve që punojnë gjatë sezonit turistik në Sarandë.

“Natën pa pritur një vendim gjykate, sepse këta janë edhe gjykata edhe policia. Sepse këta janë Harbute dhe Hajdutë!”, shkruan Meçorapaj

Postimi i plotë i ish-deputetes Nada Meçorapaj

Ora 4.30 e mengjesit. Pa një vendim institucional. Me forca të shumta policore. Kjo është ndërhyrja brutale e banditëve të veshur me uniformë kundër njerëzve punëtore dhe sipërmarrësve në Sarandë, në kulmin e sezonit turistik.

Familjarët njoftojnë se ka të plagosur dhe të shtruar në spital pas ndërhyrjes me forcë të policisë. Siç do shikoni në video kundër.

Ora 4.30 e mengjesit. Pa nje vendim institucional. Me forca te shumta policore. Kjo eshte nderhyrja brutale e banditeve te veshur me uniforme kunder njerezve punetore dhe sipermarresve ne Sarande, ne kulmin e sezonit turistik.Familjaret njoftojne se ka te plagosur dhe te shtruar ne spital pas nderhyrjes me force te policise. Sic do shikoni ne video kunder kembenguljes se pronareve se do te terhiqen por duan te shohin nje vendim. Naten pa pritur nje vendim gjykate, sepse keta jane edhe gjykata edhe policia. Sepse keta jane Harbute dhe Hajdute!

Gepostet von Nada Meçorapaj, ish-deputete e PD am Freitag, 2. August 2019