Ballina News Skandali në mes të Tiranës, qytetarëve u rrëmbehet prona me hipotekë nga...

Skandali në mes të Tiranës, qytetarëve u rrëmbehet prona me hipotekë nga Rama e Veliaj

Qytetarët kanë denoncuar tek “qytetari dixhital” i ish KRyeministrit rrëmbimin që I është bërë pronës së tyre në zemër të Tiranës nga Rama dhe Veliaj. Qendrime kriminale banditeske ndaj prones private te qytetareve! Zyrtare bandite duan tu marrin pronen per klientelen e vet qytetareve, iu saldojne dyert e dyqaneve.

Nuk pyesin per procese gjyqesore.
Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb
I nderuar Z.Berisha
Te kam ber nje shkrim para ca kohe per problemin qe na ka zen neve si pronar te ligjshem te dyqaneve qe ndodhen ne rrugen e kavaje, Eshte ber dhe mediatike ky problem z. Berisha.

Policia e shteti pa asnje lloj dokumenti me urdher te prefektes se Tiranes shkojn ne oren 5/45minuta dhe kycin dyqanet dhe rrethojn vendin sikur kishte ndodhur krim , ku ne keto dyqane i kemi me certifikate prondie si dhe pronar trualli .

Nuk kan mjaftusr drynat qe mbyllen dyqanet tane pa asnje lloj te derjte qe po na grabidin pronat ne mes te dites keta kusar po mbrem naten me po me urdher te prefektes se Tiranes kan ber dhe saldimet e qepenave z. Berisha nuk dim se cfare te bejm policia e shteti nuk jep as dhe nje lloj shpjegimi kem urdher thon te lutem beni ndonje gje per ne hallexhinjet se mbanim familjet me buk me ate pron .

Po te bente rruga apo ne interes publik po ky ishte fati jon po jo jo se aty eshte interes i madhe do privatizihet ajo ndertes dhe do behet pallat z. Berisha ky eshte shteti ky eshte edi rama , ky eshte erjon velia , kjo eshte prefektja e Tiranes qe po na grabidin pronat ne vitin 2019,

Po ti nis fotot qe bera tani se cfar kan ber fhe si po vepron ky shtet i korruptuar
Ju faleminderit , besoj se ksaj radhe do e beni publike dhe mediatike se me te vertet ky eshte nje tmerr per kete popull kaq te vuajtur po ku po shkaterron gjithcka z Berisha Jo kerkoj ndjes per shqetesimin.Shifi dyqanet jan te kycur dhe te salduar pa drejtesisht z.Berisha

Dhe nje her
Ju daleminderit ..
Merespekt
Pershendetje z.Berisha
Sa per tua ber te ditur gjith historin e dyqaneve!
Ne jemi negjyq se kan nxjer nje vkm per shpronsim ku thuhet ne vkm kthim ne indetitet ku keto dyqane kane qen dyqane qe ne kohen e zogut, kohen e monizmit , dhe ne demokraci u privatizuan keto dyqane .

Prefektja e Tiranes i ka berdisa her komisariati (tre) po nuk e kan zbatuar urdherin e prefektes
Tani sic thon ka ardhur N/prefekt baxhanaku i Sander Lleshaj ministrit dhe ky e ka ber kte bashk me prefekten pa asnje lloj urdheri apo dokument perkates te formes prer

Ku ne jemi ne gjyq ne Apel dhe nuk eshte zhvilluar gjyqi akoma kjo
Zonj me koken e vete nuk e dim po dhe ne kohen e monizmit nuk veprohet ne kete menyr po na tmmerrojn me vepriet e masat ekstreme qe marrin kta oligark .
Ktoj dokumentat super te rregullta Dhe si dem shperblim me vendim vkm e ka cilesuar me vlern e 15 mij Euro dhteti i Edvin rames

Exit mobile version