Ballina Aktualitet Mediat italiane japin alarmin: Shqipëria hambar droge

Mediat italiane japin alarmin: Shqipëria hambar droge

Të mërkurën e ardhshme televizioni Italian Rai 3 do të shfaq në ekranin e tij, për të gjithë teleshikuesit italian, por jo vetëm, një dokumentar i titulluar ‘Narcotica’ i cili ka në thelb mbretërimin e kanabisit në Shqipëri por dhe në Europë.

Lidhur për këtë gjë ka reaguar në llogarinë e tij në Facebook dhe ish-debuteti Luçiano Boçi
“Fakte tronditëse, mbjellje masive, bashkëpunim i trafikantëve me Policinë, shkrirje totale e bandave me bandën politike në pushtet.

Kanabis, drogë e krim që prodhojnë vota e Vota që prodhojnë kanabis, drogë e krim.
Kjo është formula “magjike” e pushtetit të Ramës2″, shkruan në një reagim të tij ish deputeti demokrat Luçiano Boçi.

Berisha: Dokumentar bombe shkaterrues per Shqiperine, narkoshtetin e Edvin Mafise!
Shqiperia kopshti kanabisit ne Europen Juglindore.

Lexoni shkrimin dhe ndiqni videon e meposhtme. sb

Pas gazetës spanjolle “Puosta”, e cila në një artikull të publikuar dje e quante Shqipërinë “narkoshtetin unik dhe të vetëm në Europë”, https://www.syri.net/…/gazeta-spanjolle-si-u-shnderrua-shq…/

sot një tjetër media ndërkombëtare dhe më prestigjoze, RAI 3, i dedikon një dokumentar të plotë drogës dhe mbretërimit të saj në Shqipëri vitet e fundit.

Televizioni publik italian po shfaq dokumentarin “NARCOTICA”, i cili ka të bëjë me trafikun e drogës në Europë!

“Fakte tronditëse, mbjellje masive, bashkëpunim i trafikantëve me Policinë, shkrirje totale e bandave me bandën politike në pushtet.

Kanabis, drogë e krim që prodhojnë vota e Vota që prodhojnë kanabis, drogë e krim.

Kjo është formula “magjike” e pushtetit të Ramës2, shkruan në një reagim të tij ish deputeti demokrat Luçiano Boçi.

Të mërkurën e ardhshme RAI 3 do të flasë për Kopshtin e Kanabisit në Europën Juglindore, Shqipërinë!

Exit mobile version