Kryebashkiaku i PS betonizon edhe shkollën, qindra nxënës dhe mësues në mëshirë të fatit (Foto)

Një tjetër emër nga rradhët e socialistëve, është kthyer sërish në qëndër të vëmendjes mediatike me skandalet në ndërtimet pa leje.

Kreu i bashkisë së Shijakut, Ardian Kokomani ka vendosur të prishë godinën e shkollës 9 vjeçare, “Muharrem Dollaku”, e cila njihet për vlera të larta dhe kontribut të çmuar në edukimin e brezave.

Përmes një denoncimi të mbërritur në adresën e ish-kryeministrit Berisha, një nga mësuesit e kësaj shkolle ka denonciar hapur shkatërrimin që vazhdon t’i bëhet arsimit, këtë rradhë duke shfarrosur një godinë shkolle, për hatër të interesave të ngushta personale me fatura të larta financiare.

Denoncimi

Vepra e zeze e kryetarit ne largim.
Ai rrafshon shkollen per interesa te tij!

Lexoni denoncimin e mesuesit dixhital. sb

Pershendetje doktor.

Jam nje arsimtar por po te shkruja me adresen e kolegut tim.
Kryetari i Bashkise ne ikje shembe nje shkolle me histori ne qyetetin e shijakut Muharrem Dollaku.

Vetem per interesat e tij per te shitur betonin e vet fotot flasin vete.

1 31

67276834 1324934261000811 8708856262126731264 n