Takimi i rëndësishëm i Bashës në Vjenë…

Pas takimit me Presidentin e Republikës dhe aleatët nga selia blu, ku ai sqaroi për mediat se ato ishin në kuadër të aksionit opozitar, dhe zgjedhjeve që ka propozuar me dekret Presidenti, teksa kryedemokrati tha se do të ndryshojë Kushtetutën me kreun e shtetit, Basha po intesifikon takimet edhe jashtë vendit.

Burime nga Partia Demokratike për Shijak Tv, bëjnë me dije se Basha do të udhëtojë drejt Vjenës, ku ndodhet edhe selia e OSBE-se, ku pritet të takojë atje edhe kreun e këtij instuticioni.

Kreu demokrat pritet të ketë takime të rëndësishme, ndërkohë që kriza politike në vend është thelluar veçanërisht pas votimeve të 30 qershorit.