Zbulohet plantacioni me kanabis i Artur Bushit, Llesh kimiku arreston policin që e zbuloi

Një parcelë me kanabis që i përkiste kreut të bashkisë së Krujës, Artur Bushi është zbuluar, por për këtë shkak janë arrestuar disa persona mes tyre edhe një polic.

Denoncimi është bërë nga ish-Kryeministri Sali Berisha pas mesazhit të marrë nga një qytetar. Qytetari shkruan se, parcela në fjalë ndodhet në fshatin Shqezë.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Narkopolicia fsheh krimin!

Me urdher te Vasal Kimikut badiguardi i Eskobarit fshehu zbulimin rastesisht ne Shqeze te nje plantacioni te madh kanabisi, sipas qytetarit dixhital qe i perkiste vet Artur Bushit!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb

Zoti BERISHA Sot Me pa Dashje ESHTE Zbuluar Nje Parcele E Pafundme Me Kanabis JAN Arrestuar Disa Njerez Mes Tyre Dhe Nje OFICER POLICIE Arsyea Kryesore E Arrestimit Te Ketyre Te Pafajshmeve Eshte Qe Ajo Parcele Ka Qene E Artur Bushit Fatmir Durmes Dhe Bandes Tyre I Nderuar Fshati Quhet Shqeze Mafsheqe Kurse OFICERI Qe Mbulon Ate Zone KAM BINDJEN QE QUHET HYSEN PULA