Thirrje Ramës: Prano humbjen, mëso nga Tsipras!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i ka bërë një thirrje tjetër kreut të qeverisë, Edi Ramës, të largohet me dinjitet nga posti i tij e për këtë, mjafton ta kthejë vështrimin nga Greqia dhe të mësojë nga sjellja e homologut të tij Aleksis Tsipras.

Në mënyrën e tij aq thumbuese, Vasili ka tentuar t’i tërheqë vëmendjen Ramës me këtë mesazh: “Shkollëpak, mëso nga Tsipras! Megjithëse vetëm pak vite në politikë, Tsipras me dinjitet pranoi humbjen, ndërsa shkollëpaku ynë që ka 21 vjet në politikë, ashtu hyri , ashtu doli: kastravec!’

rama qan