Nuk ka pushim për Bashën, shkon papritur në Kavajë për protestën e 8 Korrikut

Dy ditë para protestës kombëtare të 8 Korrikut, për liderin e opozitës nuk ka pushim. Basha ka shkuar sot pasdite në Kavajë për t’u takuar me drejtuesit e Partisë Demokratike atje në funksion të organizimit sa më të mirë për pjesëmarrje sa më të madhe në 8 Korrik.

Kreu i opozitës, i cili ka ecur në këmbë deri në  një orej bareve të Kavajës, ku ka ka kryer takimin informal me drejtuesit e degës, shoqërohej nga Semretari i Pargjitshëm Gazment Bardhi dhe kryetari i Bashkisë se Kavajës.

Basha tha se beteja e opozitës për zgjedhje te lira e të ndershme është nuk ka per të njohur kthim pas derisa kjo vetëjë të fitohet.

Lideri i opozitës shorehu mirënjohjen për këdo që i është bashkuar kësaj beteje dhe tha se është shumë e rëndësishme që protestës së 8 Korrikut t’i bashkohen sa më shumë shqiptarë nga ata që refuzuan Edi Ramën.

4 1

 

3 3

5 2

6 1