Basha thirrje me videomontazh: Bashkohemi më 8 korrik kundër bandës që grabit gjithçka! Asnjë hap pas!

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka përsëritur sot thirrjen drejtuar qytetarëve shqiptarë, për t’u mbledhur të gjithë në një protestë kombëtare më 8 korrik në orën 20:00 në Tiranë kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama.

“Të hënën 8 korrik në ora 20:00, bashkohemi të gjithë në Tiranë kundër diktaturës së krimit, bashkohemi në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit, bashkohemi kundër bandës që grabit gjithçka, bashkohemi për familjet dhe fëmijët tuaj, për Shqipëria si Europa! Asnjë hap pas! Rama ik!”, shkruan Basha në Facebook.

Të hënën #8korrik në ora 20:00, bashkohemi të gjithë në Tiranë kundër diktaturës së krimit, bashkohemi në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit, bashkohemi kundër bandës që grabit gjithçka, bashkohemi për familjet dhe fëmijët tuaj, për #ShqipëriaSiEuropa! Asnjë hap pas! #RamaIk

Gepostet von Lulzim Basha am Samstag, 6. Juli 2019