Ballina Kryesore Knuti i Ramës bën thirrje për rrëzimin e Presidentes së re të...

Knuti i Ramës bën thirrje për rrëzimin e Presidentes së re të Komisionit Europian

Knut Fleckenstein, ish eurodeputet dhe raporter per Shqiperine, antar i partise socialdemokrate gjermane bën thirrje për rrëzimin me votë ne Parlamentin Europian te zonjes Ursula von der Leyen e nominuar si Presidente e Komisionit Europian nga shefat e qeverive të BE. Zonja von der Leyen është ministre e mbrojtjes gjermane nga partia e CDU e kancelares Merkel.

Fleckenstein kritikon edhe znj Merkel dhe apelon që zoti Timmermans, njê socialist hollandez, të emerohet si suksesor i Z Juncker ne krye te Komisionit Europian

Exit mobile version