“Ramforma” e Sorosit/ Aurel Plasari: Më në fund! U bënë katër vite që e përsëris këtë të vërtetë!

Studiuesi dhe pedagogu i njohur, Aurel Plasari ka reaguar pas deklaratës së fortë të presidenti Ilir Meta i cili e cilësoi reformën ën drejtës si “Ramforma”. Presidenti tha se, ‘Reforma në Drejtësi është një koloni personale e një fondacioni botëror’.

Edhe Plasari shkruan se më në fund dikush e tha një të vërtetë që ai e thotë prej 4 vitesh.

Reagimi i Aurel Plasarit

Më në fund! U bënë katër vite që e përsëris këtë të vërtetë!

Pres që, tanimë, të bëhen burra e të pranojnë që e quajtura ‘Reformë në Drejtësi’ e një fondacioni të huaj privat e shpartalloi Republikën e Shqipërisë ndërsa ne po i numërojmë asaj partallet…

auto WhatsApp Image 2019 07 02 at 12.52.321562065294