Policia në shërbim të Ramës, shpërndan fletëpalosje ku bën thirrje për të votuar Rilindjen

Ish-Kryeministri Sali Berisha, në postimin e tij të radhës, ka publikuar denoncimin e një qytetari, i cili tregon se si policia shqiptare në dogana shpërndan fletëpalosje për të votuar Rilindjen.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Narkopolicia e mobilizuar totalisht ne propagande te farses moniste te Edvin Kristaq Rames! sb

Pershendtje Doktor! Nuk ka pak qe udhetova nga Vushtria ne Tirane. Ajo qe me beri pershtypje dhe per me teper me irritoi ishte nje polic qe paguhet me taksat tona dhe qe duher te jete i depolitizuar, ai qe kontrollonte kartat a pashaportat, kur me ktheu karten id i bashkangjiti nje fletepalosje( logon e te ciles nuk e fiksova ,por mu duk si e ps) pasi ia perplasa ne fytyre pasi e grisa dhe me ftonte te votoja ne dt 30. Per mua vasaliteti ka nje kufi jo deri ne deformim te katakterit njerezor.

A ka ndonje norme ligjore apo qofte njerezore te justifikoje kete veprim te ketij polici butak pa shtylle kurrizore i cili shkel mbi cdo parim te Shqiptarise me veprimet e veta?!? Si mundet cdo lloj psikologjie te shpjegoje kete veprim te ketij butaku me uniforme?!? Jam pa fjale dhe ekstremisht i irrituar. Jam Tmerresisht i revoltuar per kete deformim politik te karakterit qe leshi me shefin e tij edverin po i bejne ketij populli. A do kete nje fund ky kelysh sllavo sorroisto komunist ndonjehere?!?