JO e fuqishme 30 Qershorit…

Adriatik R.DOSTI

Problemi me i madh i Shqiperise e i shqiptareve nuk mendoj se eshte thjesht 30 qershori dhe votimet e pa ligjeshme e antikushtetuese te cilat partia ne fuqi e ne pushtet e neodiktatorit Rama ka vendosur ti kryeje me cdo lloj mjeti e forme…qofte edhe duke i ftuar shqiptaret te perleshen me njeri tjetrin ….

Problemi i madh i vertete sipas meje qendron ne ate …se si ne shqiptaret e lejuam Ramen e qeverine e tij …se si e lejuam Shtetin e Parlamentin e tij te mberrinin deri ketu ne kete 30 qershor vella- vrases shqiptar …

Te gjithe kane zene e flasin per 1 korrikun …nderkombetaret e leshit vazhdojne ti hedhin benzine zjarrit duke na bere per budallenj ne mes te Dites…teksa na sugjerojne se ….ti bejme njehere zgjedhjet me 30 qershor…pastaj te ngreme Gjykaten Kushtetuese ..e le te jete ajo qe ta zgjidhe ligjshmerine e vleftshmerine e ketyre zgjedhjeve ….pra vdis ti njehere se pastaj ne do mundohemi te te ngjallim prape ok…hajde llogjike leshi hajde…

Te gjithe po japin sugjerime e prognoza per 1 korrikun edhe pse harrojne se 30 qershori po ju a shemb deren me te trokiturat e tija te forta tipike diktatoriale… ujku – ujku bertasin e ulerasin te tmerruar shqiptaret …ku jane gjurmet … pergjigjen nderkombetaret …[???]…

E natyrisht teksa ka ne krah …Mogherinin shefen e madhe te BE…… ish anetare e Partike komuniste Italiane e mike per koke e Putinit…..Stoltenbergun shefin e madh te NATO-s …ish anetar themelues te partise komuniste marksiste -leniniste te Skandinavise… Palmerin… zyrtarin e larte te DASH …qe mezi po pret te dale ne pension e te jetoje ne Beogradin e tij te dashur e te flase e te komunikoje lirshem ne serbisht se bashku me gruan e femijet e tij…Juncerin …kreun e BE dhe te PE …i cili nga 7 dite qe ka jave gdhihet e ngryset 14 here Tape e i dehur aq sa nuk ka dite qe te mos veshe nje kepuce te zeze e nje kafe…Hahnin e Fleckennshtejnin….e akuzuar se vijne ne Tirane per te firmosur cek-pagesat e radhes e per te mbushur valixhet ”dipllomatike” me para droge …Borchardin pa taban e pa shtylle kurrizore….Sorecen …mafioz italian i nxjerre prej bodrumeve palermitanase …etj etj…Rama kete qe po ben me 30 qershor do beje e asnje gje tjeter me shume,..,

Te gjithe keta e Rama i tyre jane dashnoret e 30 qershorit…keta e vetem keta na cuan deri ketu vellezer e motra… keta e vetem keta jane te gatshem te na hedhin ne zjarr e pastaj te zene te ngrohin duart e tyre te felliqura ne zjarrin qe djeg Shqiperine e shqiptaret…

Ndaj nje JO e fuqishme dhe me cdo mjet e forme e 30 qershorit percares e antikombetar …nje JO e forte dhe masive ne te mire te demokracise, te se nesermes suaj, te enderrave te femijeve, niperve e mbesave tuaja…nje JO …riperseritjes se vendosjes se komunizmit barbar ne token tone si me 1945….sot me shume se kurre eshte detyre e detyrim, nder e obligim kombetar , patriotik, nacionalist e atdhetar i cdo shqiptari … ti thote fuqishem JO Diktatures..

Te ndalojme e te zhvleresojme 30 qershorin…pa per 1 korrikun dijme po ne vete se si te flasim ne shqip mes njeri tjetrit pa qene fare nevoja te na mesojne e te na japin mend Palmerat, Mogherinet, Stoltennberget e dreqi me te birin bashke pas tyre OK…

Me 1 korrik shqiptaret nuk duhet as te flasin e as te komentojne reth fitores se Rames e nderkombetareve te tij te leshit ..nje fitore qe ju siguroj se do te jete si ”Fitorja e Piros” e nje fitore qe shume me shpejt edhe nga c’mendon ai vete do ti ngeli ne gryke… shqiptaret nuk duhet tu tremben kurresesi as arrestime te tija e te Sandrit te tij minister-dordolec…por perkundrazi duhet te kontribuajne te gjithe e bashku per te festuar neser a sa me pare te jete e mundur shembjen e perandorise se tyre kriminale ..

Pra me 1 korrik shqiptaret duhet te ulen e te mendojne me shume seriozisht se deri me sot reth asaj se si duhet te fillojne pa humbur me kohe per ti lare hesapet njehere e mire me te gjithe ata qe e cuan Shqiperine e shqiptaret ne kete 30 qershor thellesisht antishqiptar…

Per mua ky eshte problemi i vertete e real i Shqiperise se sotme…te tjerat jane thjesht data kalendarike e asgje me shume se kaq…