Reagon gazetari gjerman i përgjimeve, paralajmëron Ramën: Pasdite vonë…

Nuk ka asnjë tërheqje pas nga zbardhja e të vërtetës të krimit elektoral që ka sjellë Ramën në pushtet. Media dhe gazetari gjerman jep detajet e funidt të asaj që po nodhd si dhe reagon ndaj fushatës së qeverisë kundër Bashës.

Gazetari i Bild ka postuar vetëm pak momente më parë një shenim në faqen e tij në facebook ku paralajmëron kreun e qeverisë Rama se përgjimet po vijne, vetem se po shqyrtohen detajet e fundit…

Ja postimi i plotë i Peter Tiede:

Sapo mësova se qeveria e Shqipërisë po mendon arrestimin e kryetarit të opozitës për të tërhequr vëmendjen nga përgjimet telefonike për manipulimin e zgjedhjeve 2017, për të cilat do të publikojmë foto më vonë.

Pyetja është: a dëshiron qeveria të arrestojë opozitën çdo ditë për të tërhequr vëmendjen nga përgjimet? Ne nuk do të nxitohemi: po i verifojmë me kujdes materialet për të publikuar vetëm fakte të sakta.
Siç ju thashë, sot pasdite vonë.