Video/ Rama bllokohet në Bilisht, reagon Berisha: Kryengritësit guximtarë i bllokojnë rrugën monsters…

Banorët e Bilishtit kanë bërë që kryeministri Rama dhe eskorta e tij tia mbathë me të shpejtë nga zona e tyre. Aq i traumatizuar ka qenë Rama nga pritja e devollinjve sa kjo është konstatuar edhe në portretin e tij gjatë fjalimit të shkurtër që mbajti në një fidanishte në këtë zonë.

Duke publikuar edhe njëherë videon e pritjes së Devolli i bëri Ramës, ish-kryeministri Berisha shkruan:

“Kryengritesit guximtar te Bilishtit i bllokojne rrugen monstres se pluralizmit. Nderim devollinjve te pamposhtur per aktin e tyre guximtar! Rama ik! Fitore! Sb”

Kryengritesit guximtar te Bilishtit i bllokojne rrugen monstres se pluralizmit. Nderim devollinjve te pamposhtur per aktin e tyre guximtar! Rama ik! Fitore! sb

Gepostet von Sali Berisha am Samstag, 15. Juni 2019