Takimi aleatëve me Bashën: Rama ka sjellë vetëm rrënim, ja pse duhet të ikë!

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka takuar për 1 orë krerët e partive aleate.

Duke folur për mediat, kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu pasi ka qenë i pranishëm në takimin e aleatëve opozitarë me Bashën, tha se Edi Rama ka sjellë vetëm rrënim.

Mediu u shpreh se Rama kur ka ardhur në pushtet e gjeti Shqipërinë në NATO dhe me liberalizim vizash, kurse sot vendi ka degraduar në një situatë të tmerrshme.

‘Nëse Edi Rama kur erdhi në pushtet e gjeti Shqipërinë në NATO, ai ka sjell vetëm rrënim, e prandaj duhet të ikë që mos pengojë integrimin e vendit.

Ne kemi thënë që  duhet të ikë Rama, duhet qeveri tranzitore’, deklaroi Mediu.