Kur trimërohet Sandër mafishja (kimiku)…

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi ka reaguar pas incidenteve gjatë protestës të një dite më parë në Librazhd, ndaj prnasië së kryeministrit Edi Rama, i cili po merrte pjesë në një takim me sipmatiznatë të partisë së tij

Lleshaj shkruan në rrjetet sociale se, pengimi i subjekteve zgjedhore është vepër penale dhe se, kryetari i PD, Basha është përgjegjës për çdo individ që shkon në rrugën e paligjshmërisë, sipas tij.

Llesh kimiku është trimëruar dhe ka kërcënuar kreun e opozitës pa i bërë llogaritë. Është e drejtë e cilitdo që të ngrihet në protestë dhe aq më shumë ndaj shefit të tij që e ka çuar vendin në greminë. Nuk ka forcë që e ndal revoltën popullore ndaj Ramë dhe Lleshëve të tij…

Postimi i Lleshit në Twitter

Lulzim Basha është përgjegjës për çdo individ që aktivizon kundër ligjit dhe lirive politike në vend!

Pengimi i subjekteve zgjedhore dhe përdorimi i lëndëve plasëse, kundër atyre dhe forcave të rendit janë vepra penale. Askush nuk do të tolerohet. Kush u përgjigjet thirrjeve për paligjshmëri, do të përballet me ligjin!