Berisha publikon Videon: Kryengritësit e pamposhtur në Roskovec i bllokojnë rrugën mostrës së pluralizmit

Pas protestës së qytetarëve në Roskovec kundër kryeministrit Edi Rama në këtë qytet dhe pas përdorimit të gazit nga ana e policisë, vjen edhe reagimi i ish-Kryeministrit Sali Berisha.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha shkruan ndër të tjera se, kryengritësit e pamposhtur i bllokojnë rrugën mostrës së pluralizmit.

“Ne Roskovec qindra kryengrites te pamposhtur i bllokojne rrugen monstres se pluralizmit!

Narko bandat me uniforme hedhin gaz lotsjelles! Nderim kryengritesve heronj te Roskovecit! Rama ik! Fitore!”, shkruan ish-Kryeministri Berisha në reagimin e tij.

Ne Roskovec qindra kryengrites te pamposhtur i bllokojne rrugen monstres se pluralizmit!Narko bandat me uniforme hedhin gaz lotsjelles! Nderim kryengritesve heronj te Roskovecit! Rama ik! Fitore! sb

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 14. Juni 2019