Rama nis hakmerrjen pse dështoi në Prrenjas, urdhëron arrestimin e kryetarit të PD dhe sekretarit

Rama ka urdhëruar arrestimin e kryetarit të PD Prrenjas sekretarit pas dështimit të tij në takimin me mbështetësit e PS.

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi shkruan në një postim në Facebook se, arrestimet do të kryen natën me urdhër të Ramës.

“Pas përbuzjes që Prrenjasi i rezervoi Ramës, ky i fundit i tërbuar nga çmenduria, ka urdhëruar arrestimin e Kryetarit të PD Arjan Karriqi dhe sekretarit Leonard Ozuni. Dhe anëtarë të tjerë të PD.

I arrestojnë natën si hienat.
Arrestimet politike po arrijnë kulmin!
Njerëz mos keni iluzione!!!

Regjimi po kërkon të instalohet.
Kundër tij duhet angazhim total qytetar!!!!”, shkruan Boçi.

1 21