Protestuesit i bllokojnë rrugën Ramës në hyrje të Librazhdit, eskorta hedh në kanal policin (Video)

Eskorta e kryeministrit Edi Rama raportohet se ka aksidentuar një punonjës policie, ndërsa e ka hedhur në kanal.

Aktivisti i shoqërisë civile shkruan në rrjetet sociale se disa banorë të zonave periferike të Librazhdit janë organizuar në një protestë kundër Edi Ramës, duke kapur në befasi grupin e tij të shoqërimit.

Postimi i Aulon Kalaja

Me njoftojne tani nga Librazhdi se Kryeministri Rama i ka rene nga mali, pasi nje mase protestuesish qe kerkonin ikjen e tij, i kane bllokuar rrugen.

Nga disa banore te zonave periferike te Librazhdit mesohet se eskorta e Rames, e gjendur ne befasi, ka perplasur dhe ka hedhur ne kanal nje polic, nga shpejtesia me te cilen ka levizur.
I bej thirrje Policise se Shtetit, qe te zbardhe ngjarjen dhe te beje publik emrin e policit.

“Pritja” per Ramen ne Librazhd…Prandaj terbohet e çmendet cdo dite e me shume…Shihni çfare eskorte ka me vete!

Gepostet von Edi Paloka am Donnerstag, 13. Juni 2019

1 2 730x480 1