Populli pret me protesta psikopatin kudo ku shkel

Rama pritet me protesta popullore kudo që shkon. Sot pasdite edhe në qytetin e Librazhdit ai është pritur me protesta. Me thirrjet “Rama ik”, qytetarët janë mbledhur në shesh kundër Ramës dhe shpurës së tij.

Në orën 19:00 Rama ka bërë prezantimin e kandidatit të Partië Socialiste për kryetar bashkie, Kastriot Gurra, por është dashur ndërhyrja e policisë për të mbrojtur Ramën nga revolta popullore.

Nën thirrjet Rama Ik, qytetarët me tymuese në duar kanë hedhur parrulla kundër Ramës, i cili më herët ka qënë në Përrenjas për të prezantuar kandidatin Nure Belba, ku pësoi një dështim spektakolar, pasi karriget e vendiosura nga Taulant Balla ishin bosh.

1 21