Ballina Aktualitet Shpërthen kreu i FRPD: Vrasës, turp për ofendimet që i bën Vatikanit!

Shpërthen kreu i FRPD: Vrasës, turp për ofendimet që i bën Vatikanit!

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi ka reaguar lidhur me deklaratat e Erjon Veliajt, i cili duke dashur të ironizojë vizitën e Lulzim Bashës në Berlin, ka fyer Ambasadorin e Vatikanit, por edhe Kishën Katolike.

“Vrasësi i Ardit Gjoklajt, njeriu që premtoi se nuk do kishte asnjë ndërtim dhe ka betonizuar Tiranën me paratë e krimit, guxoi sot të fyejë kishen katolike, Ambasadorin e saj në Vatikan dhe gjithë komunitetin katolik shqiptar e më gjerë”, shkruan Këlliçi në një postim në rrjet.

Postimi i Belind Këlliçit

Vrasesi i Ardit Gjoklajt, njeriu qe premtoi se nuk do kishte asnje ndertim dhe ka betonizuar Tiranen me parate e krimit, guxoi sot te fyeje kishen katolike, Ambasadorin e saj ne Vatikan dhe gjithe komunitetin katolik shqiptar e me gjere.

Lulzim Basha takoi ne Gjermanine e tronditur nga mafia qe drejton Shqiperine dhe qe blen vota per llogari te Edi Rames e qe pastron parate per llogari te Edi Rames dhe Erion Veliajt, perfaqesuesin e Vatikanit ne Berlin.

Turp per ofendimet qe i ben nje personaliteti te tille! Sa per mbeshtetjen e Gjermanise per Edi Ramen, besoj e pe tek refuzimi edhe per ta marre ne konsiderate rekomandimin per hapjen e negociatave, qe eshte nje lajm i tmerrshem per Shqiperine dhe merite personale e Edi Rames.

Shqiperia ne duart e batakcinjeve si Erion Veliaj e krimineleve te lidhur me pushtetin po izolohet cdo dite e me shume dhe kjo eshte fatkeqesi per shqiptaret.

Sa per ty e dine qytetaret e Tiranes cfare ke bere per qytetin! Rrite taksat, tatimet, betonizove qytetin duke shkaterruar hapesirat e gjelbra, vrave nje te ri nga babezia per para dhe po shkaterron trashegimine e qytetit vetem e vetem per para, me te cilat me pas ti bashke me PS, te blini votat per te mbajtur pushtetin tuaj te kalbur me cdo kusht e cmim! Turp!

Exit mobile version