Edi Rama dele e zezë e Europës, Berisha reagon pas publikimit nga gazeta kanadeze

Kreyeministri Edi Rama, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte diskutuar projektligji per autoritetet e drejtimit dhe komandimit ne Forca e Armatosura te Shqiperise./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, speaks during a parliamentary session.

Pas publikimit të shkrimit në një gazetat kanadeze, kundër Shqipërisë, ka reaguar ish-Kryeministri Sali Berisha.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Berisha e konsideron Edi Ramën delen e zezë të Europës.

Postimi i plotë

Damkosje e re e Shqiperise se Edvin Krimit, deles se zeze te Europes si:
Narkoshteti i pare i Europes.

Lexoni artikullin e gazetes Kanadeze Vice te sapobotuar me titullin:
Historia e brendshme e Narkoshtetit te pare te Europes!

Ketu me poshte keni linkun: https://boldnews.al/2019/06/06/narko-shteti-i-pare-i-europes-me-parate-e-droges-u-blene-vota-goditja-e-rradhes-nga-kanadaja/