Deklarata e fortë: Rama dorëhiqet para të shtunës nga frika dhe tmerri që e ka kapur…

Ish-zyrtari i lartë socialist, Kastriot Islami, në një postim në Facebook shkruan se, kryeministri Edi Rama do të largohet para ditës së shtunë.

Ai shkruan se Rama nuk mund të qëndrojë më nga frika dhe tmerri që e ka kapur pas publikimit të BILD.

Postimi i Islamit

Te nderuar miq,

Fundi i Rames ka filluar te ngjaje me ate te drejtuesve te tjere diktatore qe nuk japin doreheqje si nga marrezia e mbajtjes me cdo kusht e me cdo mjet te pushtetit duke menduar se nejrzit e duan aq edhe nga frika e madhe nga humbja e pushtetit…

Edhe pas shkrimit te BILD mos prisni qe Rama te largohet…

Ai eshte i tmerruar nga largimi se i duket nje fund i tmerrshem.

Prandaj sllogani “politik” Rama Ik po behet i tejkaluar…

Nese Rama s’iken deri te shtunen dhe me sa duket nuk ka asnje gjase qe Rama per shkak te frikes se tmerrshme qe e ka zene te largohet vete… atehere mund te perballet me tmerrin pafund…

Te shpresojme qe te mos zgjedhe rrugen e tmerrit pafund…ndonese ai edhe largimin e bute e konsideron nje fund te tmerrshem…