Rama i kapur në flagrancë me organizatën kriminale për votat, shfaqet i rënduar

Rama është kapur në flagrancë bashkëpunimin e organizatën kriminale të Avdylajve në blerjen e votave dhe tashmë kjo ëhstë bërë publike në njjë nga gazetat më të mëdha në Gjermani dhe në Europë. Askush nuk mund ta fshehë më krimin electoral të Ramës dhe është e qartë për këdo se çfarë përfaqëson sot Rama.

Ajo që në bie në sy pas publikimit të ëktij skandali është heshtja e të gjithë qeverisë dhe kryebashkikaut të Durrësit, Dako, sikur të mos ketë ndodhur asgjë. Po kështu heshtje e plotë edhe nga Prokuroria e kapur po ashtu nga organizata kriminale.

Gazeta më e madhe në Europë, ‘Bild’ ka shkaktuar një tërmet të madh sot pas publikimit të përgjimeve ku njerëzit e Edi Ramës kanë blerë vota.

Sot Edi Rama është shfaqur për herë të parë pas publikimit të audio përgjimeve të Bild, që zbulojnë skemën mafioze të lidhjes së grupit të Avdylajve me Bashkinë e Durrësit dhe të Shijakut.

Rama ka qenë sot në Korçë, pesë ditë pas tërmetit që la të pastrehë qindra banorë, të cilët janë lënë në çadra.
Siç edhe shikohet në pamje, Rama është në gjendje të rëndë: