Banditët në polici qëllojnë me qytën e pistoletës babë e bir në protestë, reagon Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar me foto në rrjetet sociale, dhunën shtazarake të policisë ndaj protestuesve në protestën e djeshme. Pamjet janë një dëshmi e tmerrshme.

“Dhunë kriminale e narkogangsterëve të Edvin Krimit dhe Vasal Kimikut! Kriminelë të narkopolicisë civile, tregon Berisha në Facebook, kanë goditur me qytë revolveri dhe shkaktuar plagë të rëndë në kokë, në hundë, në nofull dhe trup, protestuesve paqësorë, Ymer Çela dhe djalit të tij Erjon Çela.

Duke dënuar me ashpërsinë më të madhe këto akte brutale të gangsterëve të narkoshtetit, i them Edvin Krimit dhe Vasal Kimikut: do të mbani personalisht përgjegjësi për këto krime të shëmtuara”.

1 2

2 2

3 2