Policia plumba ndaj protestuesve, plagoset një qytetar

Policia dhunë dhe gjak ndaj protestuesve. Një qytetar është plagosur rëndë. Të pranishmit në protestë deklarojnë se i riu është qëlluar me plumb në këmbë.

Analisti Artur Zheji tha se, një burim i tij ja thotë këtë gjë. A ka përdorur policia në mënyrë të fshehtë plumbat?

Gjithçka ngelet për tu parë në vazhdim, por duket qartë se ose zgjedhjet do të shtyhen dhe do të mbahen pa Edi Ramën kryeministër, ose ky gjak në këtë foto do të jetë fillimi i një përplasjeje që nuk i dihet fundit.

1212

1

2

protesta3