Pamjet e para të uraganit popullor, populli është në këmbë, horrat janë fshehur si minj

Janë pamjet e para të uraganit popullor të kapur përmes filmimeve me dron. Sikurse shikohet në këtë foto të marrë nga pamjet filmike, janë qindramijëra qytetarë të bashkuar të gatshëm për çdo sakrificë kundër regjimit. Eshtë e qartë vpër këdo tani se populli ëhstë në këmbë, ndërsa horrat janë fshehur si mij.

Qindramijëra qytetarë kanë rrethuar Kryeministrinë dhe brohorain Rama ik. Numri i protestuesve është mjaft i madh pa pyetur për kushtet atfmosferike dhe shiun. Qytetarët bashkohen në protestën e shtatë ndërsa janë të vendosur të mos lejojnë zgjedhje pa opozitën. Mesazhi i protetsuesve është i qartë “Rama ik!”.

Janë me dhjetëra mijëra qytetarë të cilët janë mbledhur në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, duke protestuar kundër Edi Ramës.
Edhe pse mediat e kontrolluara nga ky i fundit e kanë bërë ditën e sotme si kiamet me shi, qytetarët nuk janë trembur dhe i janë bashkuar thirrjes së opozitës. Janë mijëra e mijëra qytetarë të cilët kanë dalë në protestë kundër qeverisë.

Banorët e Astirit të cilët si në çdo protestë, kanë marshuar në këmbë nga zona e Unazës së re për te kryeministria. Kështu është edhe sonte, ndërsa qindra banorë janë duke iu bashkuar protestë.