Dështim spektakolar në Lezhë, populli braktis Ramën, foto

Një dështim spektakolar ka ndodhur sot në takimin e Ramës në Lezhë në prezantimin e kandidatit Ndreu. Lezha e ka braktisur Ramën dhe sikurse shikohet në foto ka vetëm një numër të vogël mbështetësish që kanë marrë pjesë në takim.
Ish-Kryeministri ka postuar një foto ku duket qartë braktisja e madhe e Ramës. Tashmë askush nuk i shkon pas Ramës.

“Lezha i thote nje Jo te madhe Edvin Kristaq Krimit dhe kandidatit te tij, Bandit Policit Ndreu.
Vetem nje grusht rrogtaresh dalin me detyrim ne antifushaten e tij te turpshme! Nderim qytetareve te Lezhes!”, shkruan ish-Kryeministri përmes një postimi në facebook.

Edhe në hapjen e fushatës elektorale në Tiranë ajo që u pa ishte një sallë e vogël me rreth 700 persona që morën pjesë në takim. Rama ka mbetur i vetëm ndërsa po shikon se ka të gjithë popullin kundër.