Gazetarët masakrojnë Taulant Ballën në emision: Mashtrues ordiner…

Emisioni ‘Opinion’ është shoqëruar me debate të forta mes gazetarëve të pranishëm në studio dhe kreut të grupit parlamentar socialist Taulant Balla.

Ka qenë gazetari berat Buzhala i cili ka deklaruar se Shqipëria renditet shumë më poshtë se Bosnja në raportit  e Freedom House. I menjëhershëm ka qenë reagimi i taulant ballës, i cili paturpësisht gënjeu duke thënë se kjo është e pavërtetë, dhe Shqipëria renditet më lart.

Por kur në ekran është shfaqur raporti, taulant balla ka tentuar t’i ikë debatit, por është ;goditur; me ironi dhe batuta nga Armand Shkullaku dhe Blendi Fevziu.

Pjesë nga debati:

Buzhala: Shqipëria renditet edhe mëposhtë se Bosnja në raportin e Freedom House.

Balla: Mos ja fut kot, Bosnja është 6 vende pas nesh.

(Në erkan shfaqet raporti, dhe rezulton që ai që gënjejnë është Balla).

Fevziu: Taulant ja fute kot këtë herë.

Buzhala: Ja çfarë thotë raporti, e sheh, poshtë Shqipërisë është vetëm Turqia.

Shkullaku: Se Berati nuk ka qenë këtu, sa herë ka thënë nga këto gjëra Taulanti këto 6 vjet, nuk i bëjnë përshtypje.