Doris Pack reagon ashpër ndaj Mogherinit dhe Hahn

Ish-eurodeputetja dhe raportuesja për Shqiprine në PE, Doris Pack ka replikuar ashpër me përfaqësuesit e Bashkimit Europian, Mogherimini dhe Hahn.

Në një postim në faqen e saj në rrjetet sociale Pack shkruan se, Mogrini dhe Hahn, “fatkeqësisht, të dy mbyllën sytë për Shqipërinë, për faktin se atje nuk ka Gjykatë Kushtetuese, Korrupsion gjigand, mashtrim elektoral i provuar, prodhimi me i rëndësishëm “agrar” është kanabisi”.

Postimi i plotë i Pack

Doris Pack replikon me Mogherinin dhe Hahn: Fatkeqësisht, të dy mbyllën sytë për Shqipërinë, për faktin se atje nuk ka Gjykatë Kushteuese. Korrupsion gjigand, mashtrim elektoral i provuar, prodhimi më i rëndësishëm “agrar” është kanabisi. Edhe presidenti ka ngritur zërin për të gjitha këto.

auto bbc33bb7 1e12 4c70 abde da8e2f6c8a631559213068