Basha: Pazar me Edi Ramën kurrë më. Largimi i tij është i panegociueshëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh prerë dhe i vendosur nga Berati se, nuk do të ketë asnjë marrëvëshje me Ramën, dhe se e vetmja marrveshje është largimi i tij.

“Nuk ka kompromis me të keqen. Nuk ka pazar me Edi Ramën. Këtu nga kjo sallë, 4 muaj më parë u zotova se nëse ligji për vettingun e politikanëve nuk do të miratohej, opozita do të bënte hapin përfundimtar dhe do ti bindej sobvranit për të djegur mandatet. Kjo ndodhi!

Këtu nga kjo sallë ju them sonte: Pazar me Edi Ramën kurrë më. Largimi i tij është i panegociueshëm për t’i hapur rrugë vullnetit popullor dhe garës së ndershme, zgjedhjeve të lira”, tha Basha.