Zidane nuk i dha mundësi Bale të përshëndetet me tifozët: “Më vjen keq”

Zidane thotë se i vjen keq që nuk ia dha disa minuta Gareth Bale, në ndeshjen që mund të kishte qenë e fundit për uellsianin.

Bale qëndroi në stol për 90 minuta në humbjen 0-2 të Realit në Bernabeu nga Real Betis, duke e mbyllur kështu sezonin ashtu edhe sic e nisi – në mënyrën më të keqe të mundshme.

Mediat në Spanjë raportojnë vazhdimisht se Bale ka luajtur sezonin e fundit në Madrid dhe i pyetur nga gazetarët pse nuk ia dhuroi disa minuta në ndeshjen që mund të kishte qenë lamtumirëse dhe përshëndetëse me tifozët, Zizu u përgjigj: “Është e vërtetë, më vjen keq. Por nuk e dimë se çfarë do të ndodhë. Unë shikoj ditë pas dite dhe marrë vendime edhe nëse diçka s’më pëlqen”.

Bale është pjesë e Realit që nga viti 2013.

Për shkak të lëndimeve të shumta, ai ka bërë 231 paraqitje dhe ka shënuar 102 gola.

Bale e ka të pamundur të qëndrojë në Real

Gareth Bale e ka të pamundur të qëndrojë në Real Madrid për shkak të probleme dhe marrëdhënieve të këqija me trajnerin dhe tifozët, sipas ish-presidentit të klubit madrilen, Ramon Calderon.

Përfaqësuesi i Uellsit u rikthye në planet e Zinedine Zidane për ndeshjen e ditës finale kundër Real Betisit në La Liga të dielën, por u la në bankën e rezervistëve në një humbje tjetër që Santiago Bernabeu e përjetoi, transmeton Gazeta Express.

Pas ndeshjes, Zidane theksoi se i duhet të veprojë patjetër në interes të klubit, pasi Bale u injorua edhe pse besohet se ndeshja ndaj Betisit ka mundur të jetë ajo e lamtumirës për të.

Calderon beson se Zidane nuk e do uellsianin dhe se ai e ka të pamundur qëndrimin në Madrid.

“Zidane nuk e do atë: është një marrëdhënie që do të marrë fund”, tha Calderon për BBC.

“Duket se ajo ishte ndeshja e fundit për të në Real Madrid. Zidane, kur u largua vitin e kaluar, ai mendonte ta mbajë Ronaldon dhe ta shesë Bale dhe klubi vendosi kundër kësaj”, shtoi ai.

“Duket e pamundur për Bale të jetë këtu për shkak të marrëdhënieve me trajnerin dhe të tifozët. Gjëja më e mirë për të është të largohet”, theksoi ai.

bale 4 1

bale zidane