Në Austri kryeministër të bëjnë nga rëndësia e mendjes dhe jo nga forma e kokës, o Edvin…

Adriatik DOSTI

Kjo eshte fotua e Kryeministrit shqiptar Edi Rama ne viziten e tij te fundit nje vit me pare ne Vjene te Austrise…

…Nuk eshte as montazh e as material diversioni i imi ndaj tij ….por eshte nje foto qe u publikua ne shume organe mediatike te Austrise shoqeruar me komente nga me te ndryshmet qe natyrisht vec tij nuk e nderonin kurresesi as edhe Shqiperine e cila e ka ne krye te saj si te parin e qeverise se vet…

…Dhe ju thoni e komentoni sot se si e dha, pse e dha e c’tregon me doreheqjen e tij Kancelari austriak Kurz….

Dhe beni aludime e paralelizma me kete koqen tone te kandarit te cilit edhe pse ka kohe qe i ka mbuluar Muti – Deren edhe pse vjen era Mut koke e kembe…as qe i shkon ndermend ta beje ate qe beri kancelari austriak…

I pari , austriaku pra e mori karrigen per ti sherbyer Austrise e popullit austriak…ndersa ky egersira e banditi yne u ul ne ate karrige per ti sherbyer bythes se vet e partise se tij si dhe te gjithe atyre banditeve e bandave qe e sollen dhe po e mbajne ne pushtet dhe kurresesi Jo -Shqiperise e shqiptareve

…. Sepse ne Austri kryeminister te bejne nga rendesia e Mendjes dhe jo thjesht nga forma e Kokes o Edvin…te bejne nga llogjika qe perdor kur flet e jo nga batutat e barcaletat banale qe tregon.. te bejne kur thua e tregon te verteten per cdo gje e mbi cdo gje e jo kur mashtron e genjen ende pa hapur syte qe ne pike te sabahut sic ben rendom ti me popullin tend …te bejne kur mendon per mireqenien e vendit e te popullit tend e jo per shkaterrimin, varferimin e vjedhjen e tyre sic ben e sic vepron ti, te bejne kur punon nate-dite per vendin e popullin tend e jo kur rri gjithe diten e naten neper studiot e TV e neper faqet e FB e te Inbokseve, Chateve dhe instagrameve duke bere llogje pazari me dynjane.. … etj etj .ok…

Kjo foto qe flet vete e nuk ka fare nevoje per komente te teperta eshte vetem njera nga faqet e aventurave dhe karagjozlliqeve pa hesap te kryemnistrit tone karavidhe e dyst – tabon nga mendja…i cili cuditi dynjane ne ate vizite te tij ne Austri ku ne vend qe te tregonte seriozitetin e postit e detyres qe mbante si dhe autoritetin e dinjitetin e vendit te cilin perfaqesonte …ne vend qe te hipte ne mjetin e tij e te shoqerohej nga policia-eskorte e shtetit mikprites sipas protokollit zyrtar e shteteror…gjeti kohe te tallej e te bente ”humor” e shaka …madje edhe te pozonte me motorrin e njerit prej policeve te eskortes shoqeruese austriake.,..

Dhe ju thoni Rama IK…po ku te shkoje o njerez….kush e pranon…

Dhe ju thoni Rama te jape doreheqjen…po ku e lene ata qe e vune ne krye se….

A.R.D