I kushton këngë Ramës: Ik, ik e vetëm ik…, kërcënohet Vrenozi

Korçari më i famshëm në internet, Ilir Vrenozi, i cili njihet për qëndrimet e tij të forta kundër qeverisë aktuale dhe kryeministrit Edi Rama, ka gjetur një tjetër mënyrë origjinale për t’i kërkuar këtij të fundit largimin.

Përmes një kënge, Vrenozi i kujton Ramës se, në 6 vite qeverisje të tij shqiptarët janë më varfër ndaj dhe i kërkon të ikë nga qeverisja e vendit. Pas publikimit të vdeos nga TPZ.al, Vrenozi shkruan në një regain na Facebook se ka marrë kërcënime dhe sharje.

Teksti i këngës

6 VJET NË PUSHTET?
NA KE LENÊ TË VARFËR SA MË S’KA
TI MORE HAJDUT, MORE MASKARA
TI VODHE PA FUND VENDIN TIM
IK RAMA, IK, E VETËM IK…

VIDEO/ 'Korçari i famshëm' i dedikon këngë Ramës

Gepostet von Të Paekspozuarit – TPZ.AL am Sonntag, 19. Mai 2019