Thirrja e Dakos në Prokurori, reagon Këlliçi: Manovër dëshpëruese e Ramës, skenar si me Tahirin…

Thirrja për të dëshmuar e kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako para prokurorëve është një “dorëzim i kontrolluar i Dakos” nga ana e Ramës, sa për t’u hedhu deklaruar kreu i FRPD, Belind Këlliçi, në një reagim të parë të tij pas lajmeve sipas të cilave Vangjush Dako ka dëshmuar për mbi 5 orë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për dosjen e shit-blerjes së zgjedhjeve, 339.

Këlliçi theson se, “kjo manovër dëshpëruese e Edi Ramës mund ti shërbejë veç lajmeve të ditës por nuk mund ta ndihmojë atë të zgjase pushtetin e tij”.

Postimi i plotë i kryetarit të FRPD

Pas dy vjetesh heshtje dhe perpjekjesh per te shkaterruar cdo prove, prokuroria qenka kujtuar me ne fund te therrase akulloren e Rames, Dakon e Nices. Ne fakt nuk ka asgje te re! Eshte i njejti skenar sic beri me Saimir Tahirin! Pas presionit te opozites dhe atij nderkombetar, Rama vendosi ti beje nje dorezim te kontrolluar Dakos, ti hedhe hi syve shqiptareve & nderkombetareve dhe neser ta nxjerre te pafajshem.

Kjo manover deshperuese e Edi Rames mund ti sherbeje vec lajmeve te dites por nuk mund ta ndihmoje ate te zgjase pushtetin e tij. Edi Rama nuk mund te genjeje me askend. Kjo prokurori e kapur eshte thjesht garanci per Ramen, per ti sherbyer krimit, politikaneve te lidhur me krimin dhe te korruptuarve, pra pushtetit te Edi Rames. Pa largimin e Edi Rames nuk mund te kete drejtesi, nuk mund te kete zgjedhje te lira dhe te ndershme, nuk mund te kete Shqiperi europiane.

dako avdyli

dakooooooo