Sulmet e qeverisë ndaj ‘Bild’, reagimi i fortë i Palokës: Rama është kthyer fiks si gomari i…

“Gazeta me e madhe dhe me e rendesishme e Evropës dje u shpall si “e blerë” nga opozita…!!!”. Nënkryetari demokrat Edi Paloka nëpërmjet një shenimi në faqen e tij në facebook ironizon qendrimin e zyrtareve te Tiranës kur akuxzojnë gazeten e fuqishme gjermane.

“Prisni kur të dal Tao Palla sot e të thotë që opozita e bleu “Bild” me paratë e droges ose me milionat qe grabiti ne aeroportin e Rinasit ( e me që “ra fjala”; ku jane 10 milion eurot e bandës që “shkatrroi” Lleshi i Ramës…???!!!):, shkruan ish deputeti demokrat.

Postimi i plotë i Palokës

Pasi vulosen “kazan” “Zeri i Amerikes”, dje ishte rradha e “Bild”.
Gazeta me e madhe dhe me e rendesishme e Evropës dje u shpall si “e blerë” nga opozita…!!!

Prisni kur te dal Tao Palla sot e të thotë që opozita e bleu “Bild” me paratë e droges ose me milionat qe grabiti ne aeroportin e Rinasit ( e me që “ra fjala”; ku jane 10 milion eurot e bandës që “shkatrroi” Lleshi i Ramës…???!!!)

Rama është kthyer fix si ai gomari i fabulës që ndërsa e hante ujku thoshte me vete “Jam në ëndërr”

“Bild” “ka ngrënë” ca më të fortë se Rama. Të paktën për një gjë duhet ta kenë sqaruar “liderin magjepsës” se “Bild” lexohet e besohet atje ku merren vendimet, ca më shumë se fletushkat e propagandës që shpërndan Rama edhe nga ndonjë zyrë diplomatike në Tiranë…