Ish-deputeti: Të hetohet Rama, infiltroi gardistin për të vrarë protestuesit e 21 janarit

Ish-gardistit i 21 janarit, Agron Malaj do të garojë nën siglën e Partisë Sociale për Bashkinë e Burrelit në zgjedhjet e 30 qershorit. Kjo duket si një mbrojtje që kryeministri Rama i bën ish-gardisti.

Për këtë ngjarje, ka reaguar ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ku i bën apel kryeprokurores Arta Marku, që të hetojë Edi Ramën dhe ish-gardistin, që sipas tij rezulon i infiltruar i Partisë Socialiste ne protesten e vitit 2011, ku mbeten te vrare kater protestues.

Në fund, ai shton se në asnjë vend të botës, nuk ndodh që një parti politike të infiltrojë njerëz në një protestë ku u vranë qytetarë, por kjo vërteton se Rama mund të ketë infiltruar dhe vrasës të tjerë.

Statusi i plotë

Rama fakton: I infiltruari i PS përgjegjës për vrasjet e 21 janarit

Kryeministri thotë që kryetari i grupit të zjarrit paska qenë i infiltruar, që do të thotë që ky njeri paska nxjerrë informacione të klasifikuar. E me pak fjalë gardisti kandidat për kryebashkiak ka cënuar sigurinë kombëtare.

Për raste të tilla Xhorxh W Bush i ka çuar këta individë si tradhëtarë në Guantanamo, ndërsa Edvini i bën kryetar bashkie.

Si nuk është arrestuar akoma? Kjo është një akuzë direkte për Kryeministrin. Zonja Marku keni Edi Ramën dëshmitar publik që ky njeri ka nxjerrë informacione të Gardës që mbron institucionet, pra sigurinë kombëtare të vendit.

Duhet drejtësi për gardistin kryebashkiak dhe kryeministrin gardist.
Nuk ka ndodhur në asnjë vend të botës që një parti politike të infiltrojë njerëz në një protestë ku u vranë qytetarë, por kjo vërteton se Rama mund të ketë infiltruar dhe vrasës të tjerë.

rama 13