Zëri i Amerikës: Sekretari i PD i pambrojtur, u sulmua nga një skuadër policie…

Zëri i Amerikës, ka reaguar pas dhunës së ushtruar ndaj Sekretarit Organizativ të PD-së, Sahit Dollapi.

Në reagimin e saj Zëri i Amerikës shkruan se një skuadër policie e armatosur rëndë, ka sulmuar dhe dhunuar Sahit Dollapin.

Reagimi i Zërit të Amerikës

Një skuadër e shtuar policore, e armatosur dhe pajisur rëndë, arrestoi sonte në sheshin para parlamentit sekretarin organizativ të Partisë Demokratike, Sahit Dollapi, edhe pasi u identifikua si politikan, duke hequr maskën anti-gaz nga fytyra, i veshur civil dhe i pambrojtur me vetëm një celular në dorë. Forca të shumta policore janë vendosur përpara institucioneve kryesore, kryeministri dhe parlament, gjatë protestës së opozitës.

dollapi2