Xhaçka dhe Lleshi fikin radarët për të kaluar droga, sekuestrohen në Itali 4 milion euro kanabis

Policia italiane sekuestroi 400 kg kanabis në një gomone që po u drejtohej brigjeve të Salentos. Sipas mediave italiane, droga vinte nga Shqipëria.

Radarët që mbikqyrin detin e që administrohen nga Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Brendshme ishin të fikur.

Kështu shkruan ish-kryeministri Sali Berisha i cili ka komentuar operacionin e policisë italiane, si pasojë e të cilit u arrestuan dy trafikantët shqiptarë. Nëse do të hidhej në treg, lënda narkotike që ishte ndarë në 14 pako të mëdha, llogaritej që të kapte vlerën e 4 milionë eurove.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Vazhdon eksporti masiv i droges drejt Italise. Radaret e ndrikull Xhaçkes dhe Gjeneral Kanabisit ishin fikur, duhet te shplodheshin pak. sb

auto ita1557567679