Presidenti Meta thirrje Ramës e Lleshit: Lironi Sahit Dollapin, çojeni urgjent në spital

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje Policisë së Shtetit, të lirojnë menjëherë Sekretarin Organizativ të PD-së, Sahit Dollapi.

Në reagimin e tij meta thekson se Sahit Dollapi duhet dërguar në spital për dëmtimet që i janë shkaktuar nga dhuna policore dhe jo të mbahet në burg.

dollapi2