Dibra mbushet me parrulla “Rama ik”, qindra automjete me protestues nisin vërshimin drejt Tiranës

Dibra është zgjuar sot e mbushur me parrulla “Rama ik”. Të rinjtë dibranë sot në ditën e kulimit të protestës më madhështore që është organizuar ndonjëherë në Tiranë kanë vërshuar drejt Tiranës  për të shporrur Ramën, i cili ka marrë peng të ardhmen e shqiptarëve.

Mësohet se dibranët janë nisur drejt Tiranës me qindra automjete me mijëra vetë nën drejtimin e deputetit Xhemal Gjunkshi dhe krerëve të degës së PD ku do të jenë preznet në orën 18:30 në protesten kombëtare të Partise Demokratike. Ata i janë përgjigjur pozitivisht ftesës së Bashës për të mbushur Bulevardin para Kryeministrisë.

Nga rrethi Dibër mësohet se janë nisur drejt Tiranës 2500 pesona ndërsa ne rang qarku pritet që pjesmarrja t’i kaloje 8 mijë vetë.

Dibranet janë mëse të vendosur për të larguar vrasesin e votës së lirë, Edi Ramën.