Ramës i është mbyllur dera në fytyrë nga vendet anëtare të BE…

Edi PALOKA

Shqipëria do të shkojë në Europë… pasi të largojë Edi Ramën.

Ne cilin vend te BE funksionon drejtesia pa Gjykate Kushtetuese dhe pa Gjykate te Larte?

A ka sot nje rast ne BE qe nje qeveri me veprimet e saj te kete asgjesuar Gjykaten Kushtetuese dhe Gjykaten e Larte?

Ne cilin vend te BE, ministra dhe funksionar te larte politik kapen ne pergjime me drejtues organizatash kriminale duke shit-blere vota dhe me e pakta nuk hetohen?

A ka ndonje vend ne BE qe prokuroria ben gjithcka per te prishur provat e shitblerjes se votave ku jane implikuar ministra, deputet, kryetare bashkie ?
Ne cilin vend BE ka toleruar e ca me keq, mbeshtetur shit-blerjen e votes deri me sot?

Ne cilin vend te BE nje minister eshte ne hetim si bashkepuntor i trafikanteve te droges dhe qeveria nuk ka dhene doreheqjen?

Ne cilin vend te BE nje person me vellain e denuar per trafik droge dhe aktiv ne trafikun e droges behet minister i brendshem dhe ne vend qe te hetohet trafiku i droges ndiqen penalisht denoncuesit?

Ne cilin vend te BE qeveria kerkon te vjedh 40 milion euro ne 2 km rruge me kompani fantazem e duke dhunuar banoret qe u prishen shtepin nderkohe qe drejtesia hesht?

A ka nje vend antare te BE ku partia qeverisese ka futur ne parlament dhe qeverisje ; trafikant femrash, trafikant droge, vrases, perdhunues, hajdut ordiner e te korruptuar ?

A ka ndonje vend te BE qe i pranon keto standarte?!
Natyrisht qe JO.
Prandaj Edi Rames i eshte mbyllur dera ne fytyre nga vendet antare te BE qe jane kunder krimit, droges dhe korrupsionit.

E ardhmja e Shqiperise eshte ne Europe por me Edi Ramen kjo dite behet gjithnje e me e larget.

Asgje dhe akush nuk e mbron dot me pushtetin e tij, as me para droge e korrupsioni, as me presione destabiliteti. Kjo kohe ka marre fund dhe kete e deshmoi me se qartazi dhe Samiti i Berlinit.

Shqiperia do te hape negociatat ; kur te garantoje zgjedhje te lira ;kur te ndaje politiken nga krimi; kur te luftoje krimin, drogen dhe korrupsionin.
E kjo do te behet, duke nisur me largimin e Edi Rames.