Ballina Politikë Me shishe kokës Batonit në studio nga Mesila Doda, shpëton, por e...

Me shishe kokës Batonit në studio nga Mesila Doda, shpëton, por e mbyll squpin më pas

Baton Haxhiu i ka shpëtuar një goditje me shishe kokës nga Mesila Doda gjatë debatit televiziv në Klan. Debati u bë i nxehtë pasi Batoni i përmendi Dodës bashkëshortin ku ajo e paralajmëroi se do ta godiste me shishe kokës. Kaq ka mjaftuar dhe Batoni e ka mbyllur squpin edhe për punën e Kosovës jo më për të tjerat.

Ish-deputetja Mesila Doda dhe gazetari Baton Haxhiu kanë debatuar ashpër në “Opinion” për çështjen e korrigjimit të kufijve të Kosovës dhe përplasjen në distancës mes kryeministrave Rama dhe Haradinaj.

Sipas ish-deputetes Doda në darkën e Beogradit ideja e shkëmbimit të territoreve u hodh fillimisht nga ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç dhe më pas ka patur një takim Rama-Vuçiç ku u diskutua për këtë temë.

Haxhiu e kundërshtoi dhe tha se ai ka qenë vetë i pranishëm në darkën e Beogradit dhe nuk ka patur asnjë diskutim të tillë.

Ja debati i plotë:
Baton Haxhiu: Gjashtë vetë kanë qenë në takim, dhe unë po të them që nëse ka ndonjë krenari të z.Rama karshi delegacionit serb… Meqë po flasim, z.Rama ka refuzuar kategorikisht të flasë për këtë temë dhe z.Vuçiç nuk e ka hapur fare temën e ndryshimit të kufijve dhe është turp të flitet…Unë kam thënë që Gjermania asnjëherë nuk e ka përkrahur Pavarësinë e Kosovës.

Mesila Doda: Gënjen, gënjen
Baton Haxhiu: Ti mundesh vetëm bashkëshortit tënd t’i thuash gënjen.

Mesila Doda: Bashkëshorti im nuk gënjen, ti gënjen. Edhe herë tjetër mos guxo më të më flasësh mua. Ti je rrugaç me mua flit mirë. Është duke gënjyer.
Baton Haxhiu: Ti vetëm bashkëshortin tënd mundesh të gënjesh.

Mesila Doda: S’ke punë ti se e di çtë bëj apo jo (momenti kur merr shishen)… Guxo dhe njëherë të më flasësh mua me këtë gjuhë dhe kjo shishe të përfundon në kokë. Rrugaç, gënjeshtar ordiner. Ti që na fton në studio (Fevziut), mësoji të kontrollojnë fjalën njerëzit që janë këtu në studio. Dëgjoje se çfarë tha.
Blendi Fevziu: Çfarë tha? Nuk e dëgjova.

Mesila Doda: Ai që thotë ti vetëm mund t’i thuash tët shoqi gënjeshtar dhe që s’duhet të flasësh. Po gënjen kur flet për asociacionin, po gënjen kur flet për Gjermaninë, po gënjen kur flet për kufijtë. Ky ka qenë brenda pazarit.
Blendi Fevziu: Po ai thotë s’kam qenë.

Mesila Doda: Absolutisht po! Ai e di dhe e ka thënë.
Blendi Fevziu: E ke thënë ti Baton që është bërë marrëveshja aty?

Baton Haxhiu: Lere mo, kjo është pa lidhje. Më vjen turp që jam në studio Fevzo.
Mesila Doda: Edhe mua më vjen të jem me një si puna jote, i neveritshëm. Të bie me shishe kokës…

Exit mobile version