Policia nuk lejon avokatin të takojë ish-deputetin e arrestuar: Kemi urdhër nga lart!

Në Drejtorinë e Policisë së Tiranës po shkelen të drejtat themelore të njeriut, pasi avokati i ish-deputetit Klevis Balliu, Genc Gjokutaj nuk po lejohet që të kontaktojë me klientin e tij. Policët janë shprehur se kemi urdhër nga lart të mos futet asnjë në qelinë e Kleves Balliut.

Një akt i përsëritur nga policia e shtetit që prej drejtimit të Sandër Lleshajt në krye të Ministrisë së Brendshme.

Vendimi është marrë nga drejtuesit e policisë në mënyrë të paqartë ligjore, pasi arrestimi është proces që kryhet nga policia pasi jepet një vendim gjykate.

Por ndërkohë që nuk jepen shpjegime të tjera, në drejtorinë e policisë paniku ka zënë edhe drejtuesit të cilët janë urdhëruar nga Rama dhe Lleshaj për të mbajtur në burg ish-deputetin që me banorët e Unazës prej muajsh jo vetëm i ka zbuluar vjedhjet miliona euro, por po shihen si prishës i imazhit të qeverisë.

IMG 20190507 WA0083