Nuk lejuan Ramën të kalojë te Unaza e Re, arrestohet ish-deputeti Balliu dhe disa banorë

Policia është përleshur me protestuesit sot tek Unaza e re, të cilët tentuar t’i bllokonin rrugën kryeministrit Edi Rama tek një biznes në zonë.

Gjatë kësja përleshje, Policia ka futur në furgonët e saj dhjetra protestues e ndër ta edhe ish-deputetin Balliu, që ishte në mbështetje të banorëve që kërkojnë kompensim për shtëpitë dhe pronat që do t’u shemben.

Rama ishte nisur për tek fabrika ‘Miell Tirana’, për ka hasur në bllokadën e banorëve. Ai është futur tek fabrika, duke ndjekur një rrugë tjetër mes pallateve, nga pas fabrikës.

Banorët e zonës së Unazës së re që kanë më shumë se 4 muaj në protestë në mbrojtje të shtëpive të tyre i kanë bllokuar rrugën Edi Ramës.

auto 41557221320

auto Screenshot 31557220161

banoret