Llesh kimiku nxjerr policinë me kallashnikovë kundër banorëve te Unaza e Re

Vazhdojnë sjelljet skandaloze të policisë së Sandër Lleshit kundër shqiptarëve. Qindra policë kanë sulmuar sot banorët e Unazës së Re, që i kanë bllokuar rrugën Edi Ramës.

Duke mos qenë i qetë në asnjë vizitë të tij, Edi Rama ka urdhëruar kukëllën e tij Sandër Lleshi që të sulmojë banorët e Unazës së Re.

Policët e Lleshit e kanë marrë urdhrin duke dalë në Unazën e re me kallashnikovë kundër qytetarëve.

Banorët e “Unazës së Re” në kryeqytet janë përballur sërish këtë të martë me dhunën policore. Ata kanë dalë në protestë në rrugë, pak metra larg vendit ku e zhvillojnë çdo pasdite, pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në një biznes aty pranë.

Praninë e Ramës në zonë, banorët e kanë parë si provokim, ndërsa efektivë të shumtë të policisë janë vendosur në vendngjarje duke u përpjekur të shuajnë protestën.

Përplasje fizike, shoqërim me forcë në furgonin e policisë dhe më tej në komisarit dhe shtyrje me dhunë janë pranë në protestën e paradites së kësaj të marte. Madje një prej banorëve humbi ndjenjat. Disa prej banorëve pretenduan se policia përdori shkopat e gomës dhe nj% lloj spraji lotsjellës ndaj tyre.

Dhuna policore solli edhe irritomini e banorëve. Sharje u drejtuan prej tyre në dresë të efektivë të policisë, disa prej të cilëve ishin me armë zjarri në duar. “Ju q*** robt, motrat”, ishte mllefi i shprehur banorëve ndaj efektivëve të policisë që u përplasën me banorët.

Ndërsa një tjetër e quajti poverinë-“prostitutë”.

Ndërsa prej prej banorëve, në një intervistë me një gazetar nga terreni, e quajti kryeministrin Edi Rama “një bir “kur*e”.

PROTESTA

auto Screenshot 11557220759